LOADING...

EMAN’a gelen AMAN demez!

Balıkesir’in Sındırgı ilçesi son yıllarda termal turizminde yıldızı parlayan bölgelerden birisi. Geçtiğimiz günlerde Uluslar arası Sağlık Zirvesi Sındırgı Eman Otel’de yapıldı. Katılımcılar, Eman Otel’in çevresini bir doğa harikası olarak nitelendirdi.

Haber: SÜLEYMAN KARAKULLUK

 

 

(Haberin orijinal linki için tıklayınız…)

BALIKESİR’in Sındırgı İlçesinde bulunan Eman Termal Otel Tesisleri, tam bir doğa cennetinin ortasında bir mekan… Termal havuzlarının yanı sıra açık ve kapalı yüzme havuzları, otelin hemen kenarından akan şifalı kaynak suyu, derede bulunun şifalı balıklar, termal tedaviye ihtiyaç duyanları bekliyor.


Ziyaretçiler, açık alandaki yüzme havuzundan da istifade etmeyi ihmal etmedi.

Orman içinde, temiz hava bol oksijen ve yeşilin her türlü tonunun bulunduğu Eman Otel’de, nefes darlığı çekenler, astım hastalığından muzdarip olanların yanı sıra sedef, egzama, mayasıl ve ayak kaşıntısı hastalığı çekenler şifa bularak ayrılıyor.

Sağlık Turizmi Zirvesi

Eman Otel’de geçtiğimiz günlerde 4. Uluslararası Sağlık Turizmi Zirvesi gerçekleştirildi. Bir hafta boyunca 56 ülkeden 500’e yakın yabancı konuk bu vesileyle Sındırgı’da ağırlandı. Özellikle Eman Termal’de bulunan termal kaynak ve muhteşem doğa ziyaretçilerin beğenisini topladı.


Zirveye Afrika’dan gelen katılımcılar, Eman Otel’in temiz havasına, profesyonel hizmet anlayışına ve yemeklerine hayran kaldı

Ziyaretçilere termal tesislerin yanısıra ilçe merkezi turu ile kültürel değerler tanıtıldı. Kışla Müzehan, Şerif Paşa Sanat Sokağı, Güreş Evi, Akpınar Yaşam Merkezi, Hisaralan Termal kaynak ve jeopark bölgesi, Çaygören Barajı ziyaretçilere gezdirildi.

Eman Otel’i ve çevresini gören Yabancı konuklar içindeki doktorlar, turizm acente sahipleri, uluslar arası basın mensupları, bölgenin doğa ve sağlık turizmi için keşfedilmemiş bir cennet olduğunu söylediler.

Belediye Başkanı Yavaş

Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, ilçenin 2006 yılında termal turizm merkezi ilan edildiğini hatırlattı. Yavaş, “Biz 2004 yılında bunların tohumunu attık, stratejik planlarımızı o zaman yaptık. Şehrimizin iki tane termal su kaynağında önce Emendere’de bir otel yapılmasını sağladık. Arkasından hisar alan bölgesinde hisar alan termal turizm alanı ilan ettirttik turizm bakanlığına ve doğal sit alanı olarak da burayı korumaya aldırdık. Akabinde şehrimizi jeotermal ile ısıtmaya başladık. Halen üç bin adet konutu tertemiz bir enerji ile ısıtıyoruz” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button